Google Hangouts Web Üzerinde Kendi Sitesine Kavuştu

Google Hangouts Web Üzerinde Kendi Sitesine Kavuştu

Anlık iletişim uygulamalarının web üzerindeki yayılımı Hangouts ile devam ediyor. Facebook Messenger ve WhatsApp’ın ardından şimdi de Google Hangouts web üzerinde özgürlüğünü ilan etti.

Mobil uygulamalarla popülerliği artan ve kullanıcı sayısını artıran anında mesajlaşma servisleri web üzerinde de varlıklarını sürdürüyorlar. Son olarak Google Hangouts bu uygulamaların kervanına katıldı. http://hangouts.google.com adresinden doğrudan Google hesabınızı kullanarak faydalanabileceğiniz Hangouts web sitesi, video görüşmesi, telefonla arama ve anında mesajlaşma olanakları sunuyor. Bunların yanı sıra dosya aktarımı da yapabiliyorsunuz.

Google+ servislerinin birbirinden ayrılması kapsamında kendi özerkliğine kavuşan Google Hangouts artık bu web sitesi üzerinden bilindik tüm hizmetlerini sağlayabiliyor. Facebook, Microsoft Skype ve Snapchat yanında rekabeti devam ettirmeye çalışan Hangouts, çok yakında Google Photos ile de entegre olacak.

Yine de WhatsApp, Facebook Messenger, Snapchat, Instagram gibi güçlü anında mesajlaşma ve fotoğraf paylaşma uygulamalarıyla çok da rekabet edebileceğini düşünmüyorum. Ancak Google Hangouts, Skype gibi kurumsal yapılanmaların tercih ettiği bir anında mesajlaşma servisi olabilir. 

Google'dan Düğün Paketi: Google Weddings

Google+ Hesabımı Nasıl Silerim?

YORUMLAR