Google Hangouts'ta MMS ve SMS Uyumluluğu Kaldırılıyor

Google Hangouts'ta MMS ve SMS Uyumluluğu Kaldırılıyor

Facebook Messenger ya da WhatsApp kadar popüler olamayan Google Hangouts, bazı özelliklerinin fişini çekiyor.

Bu özelliklerin başına da MMS ve SMS entegrasyonu olduğu haberleri geliyor. Google Hangouts iPhone'lar üzerinden bir iMessage ya da genel platformlarda kullanılan WhatsApp kadar çok yaygın bir anında mesajlaşma uygulaması olamadı. Ama yine de Google ortamında özellikle iş yerlerinde kullanılan Hangouts artık küçülmeye gidiyor.

Henüz sebebi net olarak açıklanmamış olsa da Hangouts'un MMS /SMS özellikleri kaldırılarak sesli ve görüntülü görüşme özelliğinin öne çıkarılması düşünülüyor. Phandroid web sitesinin haberine göre Hangouts uygulaması ProjectFi ve Voice özelliklerinden vazgeçmeyecek. Öte yandan Google Messenger servisinin MMS ve SMS özelliklerinin devam ediyor olması bu kararda etkili olmuş olabilir. Hangouts ve Google Messenger arasında böylelikle bir servis farkı da oluşturulmuş.

Google Hangouts'un MMS/SMS desteğinin kaldırılması durumu yeni güncellemelerle hayata geçirilecek. Bu güncellemeler her an cihazlara gelebilir. Google Hangouts kullanıyorsanız Tamindir sayfalarımızdan da güncelleyebilirsiniz.

Hangouts ile Sohbetlerinizi Hayata Geçirin

Google Hangouts Web Üzerinde Kendi Sitesine Kavuştu

Google Hangouts'da Kullanabileceğiniz 14 Gizli Emoji

YORUMLAR