Google Haritalar'a Video Özelliği Geliyor

Google Haritalar'a Video Özelliği Geliyor

Ne yazık ki ülkece Google Haritalar’ın tüm özelliklerinden faydalanamıyor olsak da yayınlanan yenilikleri sizlerle paylaşmadan geçmiyoruz. Ülkemizde kullanılabilecek mi henüz emin olamasak da sonra yarın bir gün biz bilmiyoruz dememeniz için paylaşmadan geçmeyelim: Google Haritalar video paylaşma özelliği resmen tanıtıldı.

Şöyle ki, Google Haritalar hesabı üzerinden 10 saniyelik videolar çekmek veya kamera rulosundan 30 saniyelik videoları haritaya yüklemek mümkün olacak. Akıllara Google Earth’ün son yayınladığı özelliği getiren yenilik, şimdilik sadece ‘yerel rehberler’in kullanımına açılmış durumda. Zamanla Dünya’ya yayılacak Google Haritalar Video özelliği, şimdiye kadar yüklenebilen hareketsiz görüntülere alternatif olarak tasarlandı. Yerel işletmelerin reklamlarını yapabilecekleri böylelikle harita kullanıcıların gidecekleri yere karar vermelerine yardımcı olacak bu yenilik, ilk olarak Android işletim sistemlerinde kullanılacak.

Yeniliği kısaca özetlemek gerekirse, Google Haritalar üzerinden bir yer seçerek, kamera simgesine tıklayıp videonuzu adres üzerine yükleyebileceksiniz. Böylece yeni coğrafyalar keşfederken fikir edinmek eskisinden de ayrıntılı olacak. Bu yeni özelliğin en çok yerel işletmecilerin işine yarayacağını şimdiden görür gibiyim. Yakında videoyu görüp gelen müşteri başına ücret keserse şaşırmayalım.

Game of Thrones Haritası da Artık Google Maps'te!

Google Haritalar'a Soru-Cevap Özelliği Eklendi

YORUMLAR