Google İki Aşamalı Doğrulamaya Fiziksel Güvenlik Anahtarı Ekliyor

Google İki Aşamalı Doğrulamaya Fiziksel Güvenlik Anahtarı Ekliyor

Birçok dijital ortamda artık önemli gördüğünüz hesabınız için iki aşamalı güvenlik doğrulaması eklemek çok kolay ve kullanışlı. Ancak daha da sıkı bir güvenlik isteyen kullanıcılar için Google fiziksel güvenlik aracı desteğini tanıttı. Artık önemli hesaplarınız için ekstra bir güvenlik duvarı daha oluşturabileceksiniz, üstelik fiziksel bir USB araç yardımıyla.

Güvenlik Anahtarı olarak bilinen yeni araç, Google'a bağlı olan herhangi bir hesabınız için tanıtabileceğiniz ve online ortamlarda her türden güvenliği sağlayabilecek bir fiziksel cihaz. Çalışma şekli ise gayet kullanışlı. Basit iki aşamalı doğrulama sistemlerinde olduğu gibi ekstra kod girmek yerine hesabınız sizden istediğinde bu cihazı bilgisayarınızın USB portuna takıyorsunuz. Anahtar FIDO Universal 2nd Factor (U2F) güvenlik protokolünü kullanıyor, bu sayede aynı protokolü kullanan web siteleri Chrome ile birlikte anahtarınızın özelliklerini kullanabiliyorlar.

Servis tamamen ücretsiz ancak U2F protokolünü desteklemek için kendi güvenlik anahtarınızı satın almanız gerekiyor. Google'ın son zamanlarda Chrome'un yeni sürümleriyle birlikte güvenliğe gittikçe daha da önem vermesi dikkat çekici. Kullanıcıların hesaplarını güvende tutmak için firma sürekli bir yeni adım arayışında ve aslında bu modern çağda dijital suçların da artmasına karşı bir önlem olabilir.

Google'ın Yeni Penguen Güncellemesi Dağıtımda

Sony Action Camera ile bir Kartalın Gözünden Paris

YORUMLAR