Google, İki Yeni Chrome Erişim Eklentisi Daha Yayınladı

Google, İki Yeni Chrome Erişim Eklentisi Daha Yayınladı

Google geçtiğimiz hafta Chrome için iki adet yeni erişim kolaylığı eklentisi yayınladı. Bu eklentilerden bir renk körlüğü yaşayan kullanıcıların tarayıcıyı kullanımını kolaylaştırıyor.

İlk yayınlanan eklenti Color Enhencer, bu özellik renk körlüğünden şikayetçi kullanıcıların sayfalar arası gezintilerinde kolaylık sağlamak amacıyla yayınlandı. Bu eklenti tarayıcıya kurulduğu zaman Google Chrome yeni bir renk filtresi skalasına sahip oluyor. Bu renk paleti kullanıcıların web sayfaları üzerinde algılarını daha artırmak amacıyla çeşitli seçenekler sunuyor. Renk paletinin ayarlarında yer alan "yıldız" ikonlarının hepsini net görebilecek şekilde ayarlayabilen kullanıcılar, bu ayarlardan sonra daha gerçek bir görüntüleme tecrübesi yaşayabiliyorlar. Bu eklentinin renk körlüğü yaşayan kullanıcılara faydalı olacağı ifade ediliyor.

İkinci eklenti ise Animation Policy. Bu eklenti, Chrome sayfalarında görüntülenen animasyonlu GIF’lerin döngüye girip, girmemesini kontrol edebiliyor. Sayfalarda görüntülenen animasyonların devamlı bir döngüde kalıp kalmamalarını bu eklentiyle ayarlayabiliyoruz.  Chrome üzerinde görüntülenen hareketli görüntülerin sırayısıyla devamlı, bir defa ya da hiç hareket etmemeleri bu eklentiyle kontrol edilebiliyor. 

En İyi Google Chrome Eklentileri

YORUMLAR