Google İlk Android Bağımsız Oyun Festivalini Duyurdu!

Google İlk Android Bağımsız Oyun Festivalini Duyurdu!

Android işletim sisteminin geliştiricisi ve bu platformun resmi uygulama marketi Google Play'in sahibi olan Google, ilk resmi Android bağımsız oyun festivali için hazırlıklara başladı. Bu festivali Indie Games Festival olarak adlandıran Google, festivalin tarihini ve düzenlenme yerini de duyurdu. Bağımsız oyun geliştiricilerinin projelerini duyuracakları bu festival 24 Eylül 2016 tarihinde San Francisco'da düzenlenecek.

Indie Games Festival için geliştiricilere bildirim gönderen Google, kayıtların açıldığını ve sadece Birleşik Devletler ve Kanada'dan geliştiricilerin kayıt olabildiğini açıklıyor. 15 veya daha az sayıda kişiden oluşan ekipler festivale katılım yapabilecek.

Indie Games Festival'ın düzenlenme amacı ise Google'ın yenilikçi ve eğlenceli yeni yüksek kaliteli oyunlar arayışı. Festivalde yer alacak oyunların 2016 içerisinde çıkış yapması festivalin katılım şartları arasında.

Indie Games Festival'e izleyici olarak gitmek ise ücretsiz olacak. İsteyen herkes bu festivale giriş yapabilecek ve geliştirilen bağımsız oyunları inceleyerek oynayabilecekler. Festivalin güzel yönü ise geliştiricilere özel ödüller dağıtılacak olması. Google, festival boyunca geliştiricilere Project Tango donanımı, gelecek yılın Google I/O konferansı için biletler ve Google Play üzerinde özel bir bölüm hediye edecek.

Google'ın önümüzdeki Indie Games Festival'leri uluslararası bir yapıya dönüştürmesi güzel bir gelişme olacaktır. Yine de bilişim devinin bağımsız geliştiricileri desteklemesi güzel bir hareket.

Google, Türk Mühendise Ait Anvato İsimli Şirketi Satın Aldı

YORUMLAR