Google In Apps Uygulamalarınızla Ne Kadar Kişisel Bilgi Paylaştığınızı Gösterecek

Google In Apps Uygulamalarınızla Ne Kadar Kişisel Bilgi Paylaştığınızı Gösterecek

Android işletim sistemi kullananlar artık telefonlarındaki uygulamaların ne kadar kişisel bilgi depoladıklarını da sorgulayabilecekler. Dün gece açıklanan Google In Apps arama servisi (uygulama içi arama) Android telefonlarda bulunan Google uygulamasına eklenecek.  

Bu servis ile konta1klarınızın, fotoğraflarınızın ve videolarınızın Spotify, Gmail veya YouTube benzeri hangi uygulamalar tarafından izlendiğini öğrenebiliyorsunuz. Böylece hangi uygulamayla hangi bilgilerinizi paylaştığınızı da kolayca sorgulayıp, bulabiliyorsunuz. Ancak Google Uygulama İçi Arama servisi henüz sadece Google tabanlı uygulamalarda çalışacak. 

Google In Apps Nedir, Nasıl Çalışır?

Google In Apps arama servisi çevrim dışı çalışıyor ve sadece cihazda bulunan uygulamaların hangi kişisel bilgilere ulaştığını sorguluyor. Yakın gelecekte daha fazla özelliğin In Apps servisine ekleneceğini açıklayan Google, kullanıcıların farklı anahtar kelimeler kullanarak Facebook Messenger, LinkedIn, Evernote, Glide, Todoist ve Google Keep gibi uygulamalarda da kişisel bilgi sorgulayabileceklerini ifade ediyor.

In Apps’in arama çubuğu, sadece telefona yüklü aramalar için çalışıyor. Özel mesajlarınızı, müzikleriniz, video ve aldığınız notları arayarak hangi uygulamanın içinde kiminle paylaştığınızı kolayca bulabiliyorsunuz. Bunu çevrimdışı yaptığı için arama hem son derece hızlı hem de kişisel bir anlam taşıyor.

Googe In Apps servisi yeni çıkacak olan LG V20 cihazlara Android 7.0 Nougat ile beraber gelecek. Zaman içinde diğer Android sistemler de güncelleme olarak gönderilecek. Google bunun çok zaman almayacağının da altını çizdi. 

LG V20, Android 7.0 Nougat Yüklü Gelecek

YORUMLAR