Google’ın Görüntülü Sohbet Uygulaması 'Duo' Popülaritesini Artırıyor

Google Duo 1 Milyar İndirme 1

İki yıl önce piyasaya çıkarılan Google’ın görüntülü sohbet uygulaması Duo, dünya genelinde 1 milyar indirilme sayısına ulaştı. 

Halbuki uygulama 2017’nin Temmuz ayında sadece 100 milyon indirilmeye ulaşmıştı. Duo uygulaması yeni Android cihazlarda standart olarak yüklenmiş halde geliyor ancak yine de uygulamanın indirilme sayısının bu kadar kısa sürede 10 kat artmış olması takdir edilecek bir durum. 2018’in Mayıs ayında ise uygulama toplamda 500 milyon kez indirilmişti. Bu da demek oluyor ki Duo uygulaması sadece geçtiğimiz altı ay içerisinde bile 500 milyon kez daha indirilmiş.

Google Duo 1 Milyar İndirme 2

Google, Duo uygulamasını, mesajlaşma uygulaması Allo ile aynı anda Google I/O 2016 etkinliğinde tanıtmıştı. Duo ilk kez 16 Ağustos 2016’da piyasaya sürülürken, Allo uygulaması da ilk kez 21 Eylül 2016’da piyasaya sürülmüştü. Geçen iki yılda Duo başarısını devam ettirdi fakat yeterince başarılı olamayan Allo Mart 2019’da kapatılacak.

Google geçtiğimiz hafta Duo uygulamasının artık iPhone kullanıcıları için de geçerli olduğunu duyurdu. Bu duyuru kapsamında yayınlanan reklamlarda, bazıları Android telefona bazıları da iPhone’a sahip olsa bile, cihazlarına Duo uygulamasını yükleyen aileler ve arkadaşlar arasında görüntülü görüşmelerin nasıl yapıldığı gösterildi. Google, birkaç ay önce de Duo’yu güncellediğini ve artık uygulamanın hem Android tabletlerle hem de iPad’lerle uyumlu hale getirildiğini açıklamıştı.