Google Inbox Geliştirme Merkezi Sunar: Gönderini Geri Al

Google Inbox Geliştirme Merkezi Sunar: Gönderini Geri Al

Çok yakında bir elektronik postayı yanlışlıkla gönderip, arkasından dehşet ve panikle baktığımız günler geride kalacak. Google Inbox AR-GE ekibi posta kutularına “Undo Send” (gönderiyi iptal et) düğmesi koymaya hazırlanıyor. Google Inbox yeni özellikleriyle Gmail’den tamamen farklı bir tecrübe sunuyor.

Google Inbox geliştirme takımı Gmail’den edindikleri tecrübenin üzerine yeni deneyimlerini de katarak bir elektronik postadan daha fazlasını sunan bir uygulama geliştirmiş ve Inbox adı vererek hizmete sunmuşlardı. Inbox her şeyi organize edebileceğiniz bir platform olarak rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. 

Inbox aslında Gmail’in olmak istediği hali diyebiliriz. Google AR-GE ekibi, Gmail’i güncellemektense sıfırdan yeni bir ürün yazmayı tercih etmişler. Inbox tüm iletilerinizin kontrolünü tamamen size bırakıyor erteleme ve ilişkilendirme işlemleriyle organize olmanızı sağlıyor. 

Öte yandan Gmail Labs üzerinde de bir "undo" tuşu uygulaması var. Bu uygulamayı Gmail için kurup kullanabiliyorsunuz ve 10 saniye içinde iletinizi geri alabiliyorsunuz. Ancak Inbox laboratuvarlarındaki AR-GE takımı yeni geliştirilen “Undo Send”özelliğinin daha kullanışlı ve güvenilir olacağını söylüyorlar.

Google Inbox’a üye olup bu detaylı üründen faydalanabilmek için sitesine giderek bir davetiye talep etmeniz gerekiyor. 

Yeni Google Uygulaması Inbox ile Mail Sistemine Farklı Bir Bakış

Google Inbox Uygulaması Chrome Web Mağazası'ndaki Yerini Aldı

Google Inbox Tanıtım Videosu

YORUMLAR