Google Inbox Uygulaması Chrome Web Mağazası'ndaki Yerini Aldı

Google Inbox Uygulaması Chrome Web Mağazası'ndaki Yerini Aldı

Google’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu e-posta uygulaması Inbox, Google Play ve App Store’un ardından Chrome web mağazasına giriş yaptı. Şu anda sınırlı sayıda Gmail kullanıcısının deneyimleyebildiği servise artık masaüstünden de rahatlıkla erişilebiliyor.

Google’ın davetiye sistemi ile kullanıma sunduğu yepyeni e-posta uygulaması Inbox , modern ve sade tasarımının yanında kullanım kolaylığı ile de birçok Gmail kullanıcısının varsayılan e-posta uygulaması olmuş durumda. Gmail'ın makyajlanmış sürümü de diyebileceğimiz uygulama, şu anda sadece Gmail hesaplarını desteklemesine ve sadece davetiye ile kullanılabilmesine rağmen kısa sürede büyük kullanıcı sayısına ulaşmayı başardı. Öyle ki akıllı telefon ve tabletlerin ardından Chrome web mağazasında da yerini aldı. Hali hazırda Inbox kullanıcısıysanız Chrome Mağazasından uygulamayı tarayıcınıza ekleyerek Inbox’ı diğer Google uygulamalarınız arasına ekleyebilir, modern gelen kutunuza masaüstünüzden tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Gelen e-postaları kategoriler halinde ve tarih sırasına göre göstermesi, e-postalar için hatırlatıcı eklenmesine izin vermesi, e-posta eklerindeki elektronik tablo ve dokümanları aynı sekmede göstermesi, e-postaları sabitlemeye imkan tanıması, Google Hangouts üzerinden sohbet etme seçeneği sunması, tek dokunuşla sık görüşülen kişilere erişim izni vermesi ve daha pek çok yeniliği materyal tasarımla birleştirerek sunan Inbox, şu anda sınırlı sayıda kullanıcının yararlanabildiği davetiye gönderme seçeneğini de içeriyor. Yeni e-posta oluşturma alanına yerleştirilen sarı renkli davetiye simgesi ile Inbox kullanıcıları henüz davetiye almamış arkadaşlarını davet edebiliyor. Ancak davetiyenin 3 kişi ile sınırlı olduğu ve şu anda her Inbox kullanıcısında açık olmadığını belirtelim.

Şu anda Google Apps desteği sunmayan ve sadece Gmail hesaplarının kullanılabildiği bu servisi henüz denemediyseniz [email protected] adresine e-posta göndererek doğrudan Google’dan davetiye gelmesini bekleyebilir veya arkadaşlarınızdan davetiye rica edebilirsiniz. Hali hazırda Inbox’ı kullanan çoğu kişi mevcut Gmail uygulamalarını devre dışı bırakmış durumda. Ancak Inbox’ın Gmail dışında başka bir hesabı kabul etmemesi, hali hazırda kullanılan Gmail uygulamasının Android 5.0 güncellemesi ile tüm e-posta servislerine destek verecek olması Inbox’ın güncelleme almazsa popülerliğini kısa sürede kaybedeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Mobil cihazınızda kullanmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Google Inbox Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR