Google İnternet Droneları Her Yere İnternet Taşımak İçin Testte

Google İnternet Droneları Her Yere İnternet Taşımak İçin Testte

Google'ın en önemli projelerinden olan drone kullanarak her yere internet taşma projesi test aşamasına geçti. Dronelar güneş enerjisiyle çalışıyorlar.Geçen yıl TitanAeroSpace drone üretim firmasını satın alan Google, güneş enerjisiyle çalışan droneları tamamladı. Güneş enerjili dronlar dünyanın her yerine uçabilecek ve internet sağlayıcısı olacaklar.

Önümüzdeki altı ay boyunca testleri gerçekleştirmek için lisans alan Google Mart ayından Eylül ayına kadar test uçuşları ve kapsama alanı testlerini sürdürecek. Gökyüzünden internet sağlayıcılığı yapmak Google’ın iki büyük internet projesinden biriydi.

Diğer projenin adı ise Loon. Bu proje daha yüksek atmosfer katmanlarına balonlar göndererek internet sağlamak ve yüksekliğin getirdiği avantajı sağlayarak daha geniş alana servis verebilmek. Loon Projesi da çok yakında test için göğe yükselmeyi bekliyor.

Böylelikle Atmosferin dışından, içinden hemen her yerden yapılan servislerle çok yakında internete ulaşmak mümkün olabilecek. Hatırlayacağınız gibi SpaceX ile İnternete Uzaydan Bağlanmak Hayal Olmaktan Çıkıyor haberimizde de anlattığımız gibi, Tesla CEO'su Elon Musk’ın atmosferin hemen üzerinden tüm dünyaya uydularla internet sağlama projesi SpaceX hızla devam ediyor. 

Güneş Enerjisini Sırtlayıp Götürebilmek Artık Mümkün

Ayın Gizemli Karanlık Yüzeyine Uzay Aracı Gönderiliyor!

Solar Impulse 2 Hindistan'a Başarıyla İndi

YORUMLAR