Google İnternet Hayatımızı Tehlikeye Atan 760 Bin Site Saptadı

Google İnternet Hayatımızı Tehlikeye Atan 760 Bin Site Saptadı

Google her sene bir güvenlik raporu yayınlıyor. Bu sene bu güvenlik raporuna yeni bir kategori daha ekledi ve kötücül yazılım taşıyan web siteleri hakkında bir uyarıyı da raporuna dahil etti.

Google’ın 2015 yılında saptadığı kötücül yazılım bulaştırma ihtimali olan web sitelerinin sayısı hiç de azımsanacak gibi değil. İnternette dolaşırken bizi tehlikeye sokabilecek web sitelerinin 760 bin kadar olduğunu açıklayan Google bu konuda azami dikkat tavsiye ediyor.

Google dün açıkladığı yeni bildirim iyileştirme azami güvenlik raporunu özellikle web masterlar için düzenledi. Bu raporla beraber internette kötücül yazılım bulaştırma riski bulunan web sitelerinin sayısının hızla arttığına dikkat çekildi. Kullanıcıların bu konuda daha güvenli kalabilmesi için önlemlerin artırılması gerektiğine dikkat çeken Google, webmasterlara alt yapısı daha güvenli web siteleri ve güvenlik sistemleri kullanmalarını salık veriyor.

Kaliforniya Berkeley Üniversitesi ve Google’ın ortak yürüttüğü World Wide Web Konferansında açıklanan rakamlar aslında gerçekten tüyler ürpertici. WWW Konferansında Google tam olarak 760 bin 935 adet web sitesinin 2014 yılından bu yana kötücül yazılımlarla kirlenmiş olduğunu ve bu sitelerin hizmete devam ettiğinin saptandığını açıkladı.

Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

Chrome İnternette Güvenliği Bir Basamak Daha Yükseltti

YORUMLAR