Google I/O 2014 Bu Akşam Başlıyor

Google I/O 2014 Bu Akşam Başlıyor

Google'ın geleneksel geliştirici konferansı için beklenen gün geldi. 25-26 Haziran'da San Francisco'da düzenlenen konferansı tüm dünya bu sene de ilgiyle izleyecek. Peki etkinlikte bu yıl bizi neler bekliyor?

Teknoloji devlerinin geliştirici konferansları için yılın en çok ilgi gören etkinlikleri oluyor. Haziran başında hatırlarsanız Apple'ın geliştirici konferansı World Wide Developer Conference (WWDF) geliştiriciler için devrim niteliği taşımış, sil baştan bir programlama dili ve işletim sistemi tanıtımı yapılmıştı. Google I/O konferansından bu sene beklentilerimiz Apple kadar şok edici olmasa da teknoloji camiası için hayati önem taşıyor diyebiliriz.

Elbette öncelikle Android'in bir sonraki sürümünün tanıtılacağını söyleyelim, bunu da dünya çapında 1.2 milyar telefonda yüklü Android'in her adımından sorumlu, Google'ın mobildeki en yetkili ismi Sundar Pichai'nin açıklamalarından biliyoruz. Ayrıca Android sürümleri arasında 8 aylık bir ara olduğunu gözlemleyenler fark etmiştir, KitKat 4.4'ün duyrulmasının ardından bu kadar süre geçti. Android'in alfabetik isim seçiminde en son KitKat'da kalmıştık, yeni sürüm L ile başlayan yeni bir tatlı adıyla anılacak.

Bir diğer beklenti Google'ın giyilebilir teknolojide olmazsa olmazlardan saatler için mobil platformunu tanıtması üzerine. Kendi saatini çıkarması henüz beklenmeyen Google, Android kullanan cihaz üreticilerine mobil işletim sisteminin giyilebilir platformu için bir tanıtım yapacaktır. Geçtiğimiz yıl adından bolca söz ettiren Google Glass için de konferansta bir bölüm olacağını ve cihazın üzerindeki iyileştirmelerin tanıtılmasını bekliyoruz.

Neyse ki etkinlik hakkında merakımız uzun sürmeyecek, çünkü Pasifik saatiyle sabah 9'da başlayacak etkinlik bugün Türkiye saatiyle 19:00'da gerçekleşecek. Etkinlikle ilgili güncellemeleri https://www.google.com/events/io adresinden takip edebilir, videolara https://www.google.com/events/io/io14videos adresinden erişebilirsiniz.

Android kullanıcıları aşağıdaki Google I/O 2014 uygulamasını indirerek konferansı yakından takip edebilir.

Apple Önümüzdeki Ay iPhone Üretmeye Başlıyor

YORUMLAR