Google, I/O 2015 Konferansında Android M Sürümünü Tanıtacak

Google, I/O 2015 Konferansında Android M Sürümünü Tanıtacak

Google, Android 6.0 sürümünün ilk detaylarını Android M ile birlikte vermeye başladı. Bambaşka bir işletim sistemi olacak Android M’in tanıtılacağı tarih ve detaylar haberimizde.

Google’ın gelişticiler forumu I/O 2015’in web sitesinde görünen Android M, tanıtım konferansından önce büyük heyacan yarattı. Google’ın daha sonra içeriği siteden kaldırması, Android Lollipop’ta olduğu gibi yeni bir sürpriz tanıtımın gerçekleşeceği sinyallerini verdi. Bildiğiniz gibi Google, Lollipop ismi netleşmeden önce Android L ismiyle yeni sürümün geleceğini duyurmuştu.

Android ekosisteminde ’luk bir dilime sahip Lollipop’un yerine, daha geniş kitlelere yayılacak yeni bir Android sürümü ortaya çıkarmak isteyen Google, Android M ile iş dünyasının da ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte bir işletim sistemi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İnternette sızdırılan bilgilere göre Android M sürümü, sesle kontrol için daha yetenekli bir işletim sistemi olacak. Kullanıcıların yeni Android cihazlarıyla daha fazla sesli iletişim kurma imkanı sağlayacak yeni Android M hakkındaki tüm detaylar ve merak edilenler, 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Google I/O 2015 konferansında netliğe kavuşacak.

Android M’in açılımı henüz belirsizliğini korurken, yeni sürümün isminin Muffin ya da Marshmallow olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaşılıyor. Peki sizce Android M’nin açılımı ne olabilir?

Android Kullanıcıları 2016'da Hangi Alışkanlıklarından Vazgeçecekler?

Android'in Popüler Fotoğraf Düzenleme Uygulaması Camera51, Nihayet iOS'ta

YORUMLAR