Google, iOS'tan Android'e Geçiş Rehberi Hazırladı

Google, iOS'tan Android'e Geçiş Rehberi Hazırladı

Geçen eylül ayında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın çıkışıyla beraber iOS 8 de tanıtıldı ve Apple da resmi etkinliğinde başka platformda yer alan kullanıcıların nasıl iPhone ve iOS'a geçebileceklerini gösteren resmi bir rehber tanıttı. Görünüşe göre Google da kendi rehberleriyle Apple'a karşı koymuş durumda.

Eğer Android'in web sitesine yakın zamanda göz attıysanız, farklı platformdaki kullanıcıların Android platformuna geçmeleri için tasarlanan yeni bir rehberle karşılaşmışsınızdır. Bu rehber basitçe Android dışında yer alan (örnek olarak iOS) bir ortamdaki müziklerinizi, fotoğraf ve resimlerinizi nasıl yeni Android cihazınıza aktaracağınızı gösteriyor. Kısaca Google'ın sunduğu hizmetle ya telefonunuza bir uygulama indirerek dosyalarınızı Google'a bulut teknolojisiyle aktarıyorsunuz, ya da masaüstüne indireceğiniz Google'ın bir programıyla müzik arşivinizi yine Google'a taşımış oluyorsunuz.

Rehber ayrıca kullanıcılara rehberlerini, e-posta servislerini ve mesajlarını da nasıl Android'e aktaracaklarını gösteriyor. Eski platformunuzda yer alan en sevdiğiniz uygulamar zaten Google Play aracılığıyla yeni Android telefonunuza da gelmiş oluyor. Bu rehber özellikle iPhone ve iOS kullanıcılarını hedef almışa benziyor. Çünkü sayfaya bakacak olursanız fotoğraf ve resim albümü, müzik arşivi, uygulamalar gibi tüm kategorilerin Google açısından bir karşılığı var, ancak BlackBerry veya Windows Phone kullanıcıları bu işlemi nasıl yapacaklar büyük merak konusu.

Google'ın iOS'tan Android'e geçiş rehberine tekrar göz atmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Siz bu iOS - Android rehberi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni akıllı telefon modellerine geçiş yapacak kullanıcılar için son derece kullanışlı görünüyor.

Spotify, Kullanıcılarına Aile Sistemi Kapsamında İndirim Sunuyor

Android Lollipop İçin Yeni Google Messenger

YORUMLAR