Google İş İlanları Şirketin Yeni Bir Sırrını Daha Ortaya Çıkardı

Google İş İlanları Şirketin Yeni Bir Sırrını Daha Ortaya Çıkardı

Google Eylül ayının sonunda Pixel C adında kendi klavyesi olan bir tablet tanıttı. Ancak açıklandığı an itibarıyla bu duyuru tüm gerçekleri yansıtmıyordu.

Google Pixel C projesi  henüz hayata geçmemiş ve tedarikçilerden donanım bekleyen bir proje. Pixel C’nin tamamlanması tamamen donanım tedarikçilerinin hızına bağlı. Yani Pixel C için heyecanlanmaya gerek yok. Ne var ki, Google’ın bu açıklamasının hemen ardından verdiği bir iş ilanı dikkat çekici. Google'ın bu ilanı Pixel C kadrosunu geliştirmek üzere düzenlenmiş ve ilan bir multimedya işlemci mimarı arandığını ifade ediyor. Bu noktada Google büyük olasılıkla tedarikçilerinin bazılarını proje dışına çekecek ve kendi işlemcisini kendi üretecek. İlanı böyle değerlendirmek mümkün. Öte yandan, “Multimedya işlemci mimarı aranıyor” ilanı Google’ın WebM video standardına öncülük etmesiyle de ilişkilendirilebilir. Bu teknolojinin lideri olması Google’ın yonga tasarımına ilgi duymasının önemli sebeplerinden biri olabilir.

Artık Alphabet yapısı altında olan Google’ın Pixel C ile piyasada kendine yer araması iPad Pro ve Microsoft Surface gibi rakiplerinden bir gömlek üstün olmasını gerektiriyor. Bu noktada Google Pixel C için neden standart tedarikçilerden ziyade kendi yonga mimarisini kullanmak istiyor olabilir. Böylelikle Pixel C ‘de Google’ın geliştirdiği yeni bir yonga mimarisiyle daha çok ilgi çekebilir. Öte yandan Google kendi Ar-Ge laboratuvarlarında yonga geliştirirse karlılığını da artıracak ve tedarikçilere vereceği bütçeyi kendine ayırabilecek. Bu da üründen daha çok kar etmesini sağlayacak.

Google Kendi Ürettiği Yeni Tableti Pixel C'yi Tanıttı!

Google Nexus 2015 Etkinliğinde Hangi Cihaz ve Ürünler Tanıtıldı?

YORUMLAR