Google İşletmeleri Milyarlarca Dolar Zarara Uğratabilecek Değişimi Başlatıyor

Google İşletmeleri Milyarlarca Dolar Zarara Uğratabilecek Değişimi Başlatıyor

Nisan ayının 21’inde Google arama algoritmalarını tamamen değiştiriyor. Bu değişiklik büyük işletmeler için çok bir şey ifade etmiyor olsa da, küçük işletmeler için tehlike çanları çalıyor.

Mobil arama algoritmalarında değişiklik yapan Google, bu değişikliği yarından itibaren yürürlüğe koyacak. Mobil uyumlu olmayan siteler artık arama motorlarında gerilere düşecekler ve eski sıralarını koruyamayacaklar. Bu durumu Google, Mobil Dostu Siteleri Arama Sonuçlarında Üstlere Taşıyacak haberimizle Şubat ayında duyurmuştuk.

Google zaten resmi açıklamasını da 28 Şubat’ta yapmış ve işletmelere optimizasyon için 2 ay kadar bir zaman tanımıştı. Bu süre yarın dolmuş olacak. Büyük işletmeler bu yeni algoritmaları uygulamış ve hazır olsalar bile, bunu yapamayan birçok küçük işletme yarından itibaren aramalarda itibar kaybı yaşayacaklar.

Küçük işletmelerin Google mobil algoritmalarını uygulamaları, web sitelerini bu optimizasyona uydurabilmeleri için belli bir bütçeye ihtiyaçları var. Küçük işletmeler genellikle bütçelerini de küçük tuttukları için aniden çıkan masraflara karşı zorlukla ayak uydurabiliyorlar.

Business Insider’ın yaptığı haber ve araştırmaya göre Google’ın bu algoritma değişikliğine, küçük ölçekli ve web üzerinden iş yapan pek çok firma henüz hazır değil. Business Insider belki de Google’ın bu değişiklik için sene ortasını beklemesinin daha iyi olacağını da öneriyor. 

Google'ın Mobil Uyumlu Olmayan Sitelere Verdiği Süre Sona Eriyor

Google Arama Motoru Algoritmaları Güncelleniyor

YORUMLAR