Google Kendi Android Dosya Yöneticisini Yayınladı

Eğer Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinizin varsayılan dosya yöneticisi ihtiyaçlarınızı karşılamıyor, ya da hoşunuza gitmiyorsa Google tarafından yayınlanan yeni Android dosya yöneticisi Files Go ilginizi çekebilir.

"Ulreleased" statüsüyle, yani beta olarak Google Play üzerinde yayınlanan bu yeni dosya yöneticisi, Android GO altyapısına sahip olan Android cihazlar için geliştirilmiş bir yardımcı araç. Android GO altyapısı ise oldukça düşük konfigürasyona sahip giriş seviyesi Android cihazlarda kullanıldığı için Files Go düşük kaynak kullanıyor ve telefonunuzu yormadan çalışma amacını güdüyor. Buna bağlı olarak uygulama oldukça sade bir şekilde tasarlanmış.

Files Go, telefon veya tabletinizdeki bütün dosyalara bir yerden erişmenize imkan veriyor, bu dosyaları dosya türüne göre listeleyebiliyor. Uygulama önbelliği temizleme özelliği de Files Go içerisine yerleştirilmiş, bu sayede tek tuşa dokunarak kolay bir şekilde Android tablet veya telefonunuzda yer açabiliyorsunuz.

Files Go, Google tarafından Google Play üzerinde yayınlandıktan kısa bir süre sonra yayından kaldırıldı. Fakat sitemizden uygulamanın APK dosyasını indirerek uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Files Go'yu indirmeden önce bu uygulamanın halen beta sürecinde olduğunu, bu nedenle karşınıza hataların, güvenlik açıklarının ve eksikliklerin çıkmasının doğal bir durum olduğunu belirtmemizde fayda var.

YORUMLAR