Google Kendi Oyun Konsolunu mu Geliştiriyor?

Google Kendi Oyun Konsolunu mu Geliştiriyor?

Yeni nesil oyun konsolları PlayStation 4 ve Xbox One'ın piyasaya sürülmesini merakla beklediğimiz şu günlerde Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre Google, Android tabanlı yeni bir oyun konsolu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Google tarafından haberle ilgili ne bir doğrulama ne de bir yalanlama gelmemesi, yayınlanan haberin doğru olabileceğini işaret eder cinsten.

Söylentilerin ortaya çıkış zamanı ise oldukça ilginç, çünkü Kickstarter destekli 99 dolarlık Android oyun konsolu Ouya'nun piyasaya sürülmesiyle aynı zamanlara denk geliyor.

Eğer Google gerçekten kendi oyun konsolunu geliştiriyorsa, Ouya'nın kullanıcıları tarafından gelen geribildirimleri göz önünde bulunduracağına eminim. Ayrıca Google'ın Play Store üzerinde yer alan 100 binden fazla oyuna anlık olarak erişimi olduğunu düşündüğümüz zaman, bu alanda gerçekten sansasyon yaratacak bir oyun konsolu ortaya koymaları içten bile değil.

Journal'ın kaynaklarına göre, Google ayrıca Android işletim sistemi üzerinde çalışan bir dijital akıllı saat ve çıkışı geciken medya oynatıcısı Nexus S üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

İşin enteresan olan yanıysa Apple'ın da kendi oyun konsolu üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü yönünde. Hem Google hem de Apple tarafından aynı anda farklı oyun konsollarının piyasaya sürüldüğünü düşünebiliyor musunuz?

Butterfly S Duyuruldu

YORUMLAR