Google Keynote 2016 Google Assistant Tanıtılarak Başladı

Google Keynote 2016 Google Assistant Tanıtılarak Başladı

Eski Bir çikolata fabrikasında başlayan Google 2016 Keynote konferansı Sundar Pichai’nin kurumun geçmişine yönelik bir konuşmasıyla başladı.

Pichai konuşmasına mobil yapay zekanın artık dünyayı devir alacağından başladı. Google CEO’su Sundar Pichai artık Google’ın bireyselve herkes için olabileceğin ve bunun Google ile başladığını anlattı. Google Assistant’ı (Google Asistan)tanıtan bir filmden sonra Sundar Pichai yapay zekanın Google Assistant ile ne kadar gelişeceğinden bahsetti.

Google Assistant ne kadar kullanılırsa o kadar daha akıllandığını anlattı. Pinchai Goole’ın 70 milyar farklı konuda Google Assistant’ın geldiği noktada ne kadar faydalı olduğunu anlattı.

Google Çeviri’nin artık Çince bile çevirebilecek seviyeye geldiğini anlatan Pichai, Google Assistant sanal asistanının ne kadar kompleks olursa olsun çevirilerde Google çeviri ile bütünleşebildiğinden bahsetti. Bunun yanı sıra Google Assistant’ın dünya gündemini de Google veri tabanlarından takip ederek her soruyu cevaplayabildiğini anlattı.

Google Allo mesajlaşma uygulamasının da Google Assistant ile bütünleşmesinin bir devrim olduğundan bahsetti. 


YORUMLAR