Google Klavye Tek Elle Yazı Yazmayı Kolaştıracak Yeni Özelliğine Kavuştu

Google Klavye Tek Elle Yazı Yazmayı Kolaştıracak Yeni Özelliğine Kavuştu

Telefonların ekran boyutlarının giderek büyüyor ve bunun sonucunda da telefonlar tek el ile kontrol edilemez bir hale geliyorlar Bu duruma el atan Google, kullanıcıların tek el ile yazı yazmalarını kolaylaştıracak bir özelliğini aktifleştirdi.

Telefon ekranlarının büyümesi ile birlikte telefonların tek el ile kontrolü artık zor hale geliyor. Bunun gibi sorunlarla başa çıkmak için tek el modu gibi bir takım özellikleri Android'e ekleyen Google, şimdi de konsantrasyonunu Google Klavye'ye yöneltmiş durumda. Kullanıcıların daha rahat bir şekilde yazı yazmasına yardımcı olmak isteyen Google, Google Klavye uygulamasına tek el ile yazma modu ekledi.

Google Play Store'de yer alan Google Klavye uygulaması geçtiğimiz günlerde 5.0 sürümüne güncellendi. Otomatik düzeltme, öneri kayıplarını önleme ve hareketle yazma gibi önemli özelliklere kavuştu. Google Klavye'nin 5.0 sürümünde sunulan yenilikler arasında ise tek el ile yazma modu göze çarpıyor. Sağa ve sola yaslı olarak küçülen ve daha rahat yazı yazılmasına imkan sağlayan yeni klavye, kullanıcıların işini büyük ölçüde hafifletiyor. 

Google Klavye'nin güncellenmiş 5.0 sürümüne aşağıdan sahip olabilirsiniz. 

Google Chrome, Internet Explorer'ın Tahtını Elinden Aldı!

Google Translate 10 Yaşına Bastı


YORUMLAR