Google Korsan Dosya İndirme Sitelerine Geçit Vermeyecek!

Google Korsan Dosya İndirme Sitelerine Geçit Vermeyecek!

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni güncellemeyle birlikte korsan dosya indirme sitelerine güzel bir uyarı yaptı. Artık Google yasal ve yasal olmayan dosya indirme sitelerinin arasında büyük bir fark oluşturacak.

Google düzenli aralıklarla arama sistemini güncelliyor ve kullanıcılarına daha kaliteli bir platform sunmak amacıyla çeşitli temizlikler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde bu arama motoru korsan dosya indirme sitelerinin hoşuna gitmeye bir yeniliğini aktif hale getirdi. Bildiğiniz üzere interneti kullarak müzik indirmek veya film izlemek için legal ve illegal olarak 2 farklı yol var. Google üzerinden iki farklı yola da rahatlıkla ulaşabiliyor ve tercihinize göre dosyayı indirebiliyorsunuz. Fakat korsan dosya indirmek bir suç ve Google bu suça ortak olmak istemiyor. Zaten şikayet edilen müzikleri ve internet sitelerini anında arama bölümünden kaldıran şirket artık her korsan dosya indirme sitesine şikayet edilmesini beklemeden ceza verebilecek.

Yeni güncellemeden sonra Google'a deyim yerindeyse bir ferahlık geldi. Mesela bir müzik ismi arattığınızda sağ tarafta o müziğe ait çeşitli bilgiler yer alırken hemen bu bilgilerin altında yasal olarak müziği indirebilmeniz için çeşitli bağlantılar yer alıyor. Farklı müzik indirme platformlarını alt alta sıralayan Google'ın yeni sistemi pek çok müzik yapımcısını mutlu edecek gibi. Bu güncellemeyle birlikte yasal olmayan diğer dosya indirme siteleri ise daha aşağılarda gösterilecek. Yani önceden birinci sayfada yer alan bir internet sitesi artık ikinci ve üçüncü sayfalara gerileyecek. Bu da yasal olmayan internet sitelerinin ziyaretçi oranını büyük ölçüde azaltacak.

Google'ın son zamanlarda korsana karşı yaptığı bu güzel güncellemenin devamını merakla bekliyoruz.

Google, 2014 Yılının 3. Çeyrek Gelirlerini Açıkladı 

YORUMLAR