Google Kullanıcılar İçin Yeni Güvenlik Panelini Devreye Soktu

Google'ın yeni güvenlik paneli sayesinde kullanıcılar güvenlik seçeneklerine daha kolay bir şekilde erişebiliyorlar.

Google Kullanıcılar İçin Yeni Güvenlik Panelini Devreye Soktu

Google'ın hizmetlerini kullanıcılar için daha güvenli ve daha kullanışlı bir hale getirmeye çalıştığını biliyoruz ve bunu sağlamak için zaman zaman çeşitli araçlarında değişiklik yapabiliyor veya yönetim panellerine yeni araçlar ekleyebiliyor. Karşımıza bu defa yeni güvenlik paneli ortaya çıktı ve Google hesabınızın güvenliğine dair tüm işlemleri tek bir panelden gerçekleştirmemiz mümkün hale geldi.

https://security.google.com/settings/security/activity adresinden erişilebilir hale gelen yeni Güvenlik sekmesi sayesinde hangi cihazların Google hesabımızla etkinlikte bulunduğunu inceleyebiliyor, bunların içerisinde mobil cihazlar varsa onların erişimini kapatabiliyoruz. Böylece telefonunuz veya tabletiniz bir başkasının eline geçtiğinde, uzaktan Google hesabınızla olan ilişkisini kesebiliyor ve kötü niyetli kişilerin bilgilerinize erişmesini engelleyebiliyorsunuz.

Haberimizin en üstünde yer alan görselde yer alan "Hesabınızı güven altına alın" yazısına tıkladığınızda ise Google hesabınıza dair pek çok güvenlik seçeneğine ulaşma imkanı mevcut. Aşağıdaki ekran görüntüsünde bu ekranı görebilirsiniz.

Bu bölmede hesabınızın şifresini değiştirebiliyor, hesap kurtarma bilgilerinize göz atabiliyor, hesap izinlerini değiştirebiliyor ve iki adımlı doğrulamaya dair ayarları gerçekleştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla yeni sekmenin tüm güvenlik detaylarına en kolay yoldan erişim sağlamanıza yardımcı olduğunu söylemek olası.

Google'ın ilerleyen günlerde güvenlik yönünde daha büyük adımlar atacağına inanıyorum ve bu nedenle çok daha gelişmiş ayarlara ve seçeneklere erişebilme imkanımız doğacaktır.

PTT'nin HGS mobil uygulaması yayında

YORUMLAR