Google+ Kullanıcıları Artık Hedef Kitlelerini Düzenleyebilecekler

Google+ Kullanıcıları Artık Hedef Kitlelerini Düzenleyebilecekler

Bugünden iribaren Google, Google+ kullanıcılarına profillerinin görüntülenmesi ve kişisel gönderilerinin ulaşılabilirliğine kısıtlama sistemi getiriyor. Lokasyona ait kısıtlama, görüntüleyenlerin yaş sınırı vb. özellikler ile artık Google+ profilinizin hedef kitlesini şekillendirebilirsiniz.

Bu ayarların aslında kullanıcılar için bir anlamda "hep ya da hiç" olarak görülmesi de bu ayarların dikkatli kullanılması gerektiğini gösteriyor. Örnek olarak gönderilerinizi "21 yaş ve üzeri" şeklinde ayarladığınızda bu tüm profilinize işliyor ve hiçbir anlamda 21 yaş altı insanlara görülebilir bir sayfa paylaşmamış oluyorsunuz. Aynı şekilde lokasyon kısıtlaması da kişilerin görüntüleyebileceği alanları daraltıyor. İçerik kısıtlaması ayarları bu anlamda kişisel amaçlardansa iş kulvarında daha çok verim sağlayacak gibi görünüyor.

18 ve 21 yaş sınırlandırması Google'ın içerik politikası üzerinde oynama yapıp yapmayacağı iddialarını ortaya çıkarsa da, Google açısından bu program hiçbir lisansı değiştirmeden sadece kullanıcılara biraz esneklik kazandırmış olacak.

Yaş ve lokasyon kısıtlaması Google+ profillerinde ne anlamda değişiklikler ortaya çıkarak hep beraber bekleyip göreceğiz. Eğer bu özelliği denemek isterseniz Google+ profilinize girip profil ayarlarını kontrol edin. Hedef kitle başlığı altında bu sınırlandırma seçeneklerini bulacaksınız.

Windows 10 Tanıtıldı, Tüm Özellikleri ve Bilmeniz Gerekenler

YORUMLAR