Google Kurucuları Olası Terminatör Saldırısına Önlem Alıyor

Google Kurucuları Olası Terminatör Saldırısına Önlem Alıyor

Terminatör filmlerini andıran bir haber ile karşı karşıyayız bu sefer. Hatta bu haber filmleri andırmıyor, direkt olarak filmlerle ilgili. Google'da bulunan yeni bir text dosyası, bizlere Google'un kurucularının olası Terminatör saldırısına karşı şimdiden önlem aldığını gösteriyor.

Sadece teknoloji ve mobil alanında değil, robotlar ve yapay zeka alanında da çalışmalarını sürdüren Google, yeni yayınladığı killer-robots.txt dosyası ile gündeme bomba gibi düştü. Bu text dosyasında ise, Terminatörler'e şu şekilde emirler verilmiş;

  • Disallow: /+LarryPage
  • Disallow: /+SergeyBrin

Larry Page ve Sergey Brin'i öldürme emirleri ise filmdeki T-1000 ve T-800 robot modellerine verilmiş durumda. Tabii ki de ciddiye alınmayan bu şaka, her nasılsa büyük oranda ilgi topladı. 

Fakat yine de Google'ın bu konuda sadece kendi kurucularını düşünmeleri ilginç değil mi? Gerçekten de gelecekte böyle bir şey olursa, biz ne yapacağız? Ya da belki de bu bir şaka değildir.

Sonuıçta Google'dan bahsediyoruz. Şaka yapacak zamanlarının olduğu pek sanmıyoruz. Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. Bu text dosyasına bu linkten ulaşabilirsiniz. 

YORUMLAR