Google Lollipop'ta Kilit Ekranlarını Güncelliyor

Google Lollipop'ta Kilit Ekranlarını Güncelliyor

Google Lollipop’a On Body Detection adı altında yeni bir kilit ekranı sistemi getiriyor. Stok ROM kullanmayan telefonlarda bu yenilikten faydalanabilecek.Google’ın On Body Detection adını verdiği uygulama telefonu elinizde mi, yoksa cebinizde mi tuttuğunuzu anlayacak ve kilit sistemini ona göre ayarlayacak.

Bu yeni güncellemeden sadece Lollipop kullanan telefonlar faydalanacak. Sistemi aktive etmek için Google Play uygulama mağazasının Lollipop ile gelen 7,097 sürümüne sahip olmak gerekiyor. Ancak On Body Detection henüz mağazaya gelmedi, yakında gelecek. 

On Body Detection telefonunuzun 'Akıllı Kilit' bölümünden aktive edilecek. Kullanıldığı zaman telefonunuzun elinizde mi, yoksa cebinizde mi olacağını anladığından dolayı sadece cebinize koyunca çalışacak. Elinizdeyken siz isterseniz kapanacak.

Kısaca telefonu çantanıza ya da cebinize koyduğunuzda bunu algılayarak telefonu kilitleyecek bir sistem. Böylece cebinizden çıkarınca PIN kodunu girip açmanız gerekecek. Eğer telefonu elinizde tutuyorsanız opsiyonel bir ayar komutuyla çalışacak olan On Body Detection, telefonu elinizden bırakınca açık alanda zamanlama sistemiyle çalışacak ve belirlediğiniz süre içinde kendini kapatacak.

Korsan Bilgisayarlar İçin Ücretsiz Windows 10 Aslında Tam da Düşündüğümüz Gibi 

Microsoft Office 2016 Önizleme Sürümü Yayınlandı

Profesyonellere Yönelik Skype Yayınlandı!

YORUMLAR