Google Maps, iOS Üzerinde Facebook ile Yer Paylaşma Desteği Verecek

Google Maps, iOS Üzerinde Facebook ile Yer Paylaşma Desteği Verecek

Facebook bu hafta iOS üzerinde yapmaya başladığı yeniliklere devam ederken, Google Maps’ da aynı platformda Facebook kullanıcılarıyla entegre olmaktan geri durmadı.

Google Maps, iOS cihazlar için yaptığı güncellemeyle Facebook üzerinde lokasyon paylaşmaya olanak tanıyacak. Artık Google Maps üzerinde “iğnelediğiniz” bir lokasyonu, doğrudan uygulama içinde Facebook ile paylaşabileceğiz. Bu özellik adres tarif ederken ya da kaybolmuş bir takipçimize yön tarif ederken, uygulama değiştirmeden hemen bilgi paylaşmamızı kolaylaştırıyor.

Google Maps’ın Facebook üzerinden lokasyon paylaşım güncellemesi, iOS cihazlarda Facebook Messenger’ı da destekliyor. Anlık iletişimlerde hemen lokasyon paylaşmanızı sağlıyor. Güncelleme sadece bununla da sınırlı değil.

Paylaştığınız lokasyon bilgisi, paylaşılan kişinin bulunduğu yer ile karşılaştırılarak, iki nokta arasındaki mesafe ve seyahat detayları da bu kullanıcıya ulaştırılıyor. Bu hizmet Android için bir süredir kullanılıyordu, ancak iOS için yeni Google Maps güncellemesinin içine de dahil ediliyor. iOS’a gelen bu güncelleme, kullanıcıların Google Maps’da paylaştığı fotoğrafların yer ve zaman bilgilerinin de Facebook üzerinde görüntülenmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda Facebook’ta daha önceden paylaşılan seyahat fotoğraflarını da Google Maps ‘e aktararak çapraz referans özelliğinden faydalanabiliyoruz.

Facebook iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Profil Sayfası Güncellemesi Yapıyor

Google Maps'e Kapalı Yer Özelliği Geldi

YORUMLAR