Google Maps Koronavirüs Yayılımını Göstermeye Başladı!

Google, Google Maps'e eklediği yeni özellik ile birlikte Corona Virüsü takibi yapabilmenize olanak sunuyor.

Korona Virüsü İnsanları Eve Hapsediyor

Corona Virüsü özellikle son zamanlarda çok ciddi bir bilgi kirliliği ile karşımıza çıkıyor ve bu noktada takibini yapmak için bazı güvenilir yerlere ihtiyacınız olabilir. Google, yeni hizmeti ile birlikte güvenilir bir takibi sizlere sunuyor.

Doğru Şekilde Kontrol Edin

Google tarafından eklenen yeni özellik NTV, Reuters, Anadolu Ajansı, Dünya Sağlık Örgütü ve Worldometers verilerini göz önünde bulunduruyor ve virüsün yayılımı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere hangi ülkelerde görüldüğü, kaç vakanın tespit edildiği, kaç kişinin öldüğü gibi detayları harita üzerinde sunuyor.

Siteye giriş yaptığınızda soldaki menünün üst alanında konu hakkındaki son gelişmeleri toplu bir şekilde görmeniz mümkün. Buradaki detaylar, ülkeye bağlı olarak özelleştiriliyor. Bununla birlikte sol menünün alt alanında ise virüsün görüldüğü ülkeler sıralanıyor. Ülkelerin üstüne tıkladığınızda vaka sayısı ve ölü sayısı gibi detaylara ulaşabilmeniz mümkün.

Mevcut durumda tespit edilen vaka sayısı 80,423 civarında ve 2,711 kişi virüs nedeni ile hayatını kaybetti. Eğer siz de virüsün yayılımını güvenilir şekilde takip etmek isterseniz buraya tıklayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Buna ek olarak hemen aşağıya eklediğimiz alandan da takip edebilmeniz mümkün.

YORUMLAR