Google Maps Sonrası iOS 6 Yüklemeleri Arttı

Google Maps Sonrası iOS 6 Yüklemeleri Arttı

Geçtiğimiz hafta iOS işletim sistemli mobil cihazlar için yayınlanan Google Maps uygulaması, kısa sürede pek çok kullanıcının zaten hatalarından dolayı tercih etmediği Apple Maps’i tamamen bırakmalarını sağladı. Google Maps’in bu başarısının Apple için bir kayıp olduğunu düşünebilirsiniz ancak istatistikler tam tersini gösteriyor.

MoPub adlı mobil reklam ağının verdiği bilgilere göre iOS Google Maps uygulaması yayınlandığından beri iOS 6 işletim sistemine geçişler yüzde 30 artış gösterdi. Her gün 1 milyardan fazla reklam gösterimi yapan MoPub şirketi bu konuda oldukça geçerli bir otorite kabul ediliyor.
Şirketin resmi olarak yaptığı açıklama şöyle:

“Gözlemlerimize göre iOS 6 için Google Maps’in yayınlanmasından beri tekil iOS 6 kullanıcılarında yüzde 30’luk bir artış var ve bunun Google Maps ile ilgili olduğunu sanıyoruz. Bu ise insanların Google Maps çıkana kadar güncellemeyi durdurduklarına dair hipotezimizi doğru çıkarmış durumda.”

iOS Google Maps henüz ülkemizde devreye girmedi ancak yayınlandığında haberdar olmak için Tamindir’i takip etmeyi unutmayın!

Instagram kullanıcı fotoğraflarını satmayacağını açıkladı

YORUMLAR