Google Maps Uygulaması Harita Geçmişini Bir Film Gibi Gösterecek

Google Maps Uygulaması Harita Geçmişini Bir Film Gibi Gösterecek

Google Maps ile artık biraz da nostalji yapmamız mümkün. Google Maps üzerinde geçmişte yaptığınız seyahatleri, yeni güncellemeyle görmeniz mümkün olabilecek.

Google Haritalar uygulaması (Google Maps), konum geçmişinin kayıt altına alınmasına izin veren kullanıcıların, eski dolaşım bilgilerini bir zaman tüneli şeklinde görüntülemelerini de sağlayacak.

Google Maps tarafından tarih sıralamasına göre derlenen konum bilgileri, istenildiği takdirde kullanıcılar tarafından güncellenebilecekler. Kullanıcılarının tek bir konum bilgisini silmesine veya isim değişikliğine gitmesine de izin veren Google Maps, bir günlük veya tüm konum geçmişinin silinmesine de izin verecek. Google Maps uygulaması, Google Photos ile beraber çalışarak, herhangi bir konum bilgisine o lokasyonda çektiğiniz fotoğrafları da ekleyebiliyor.

Google Haritaların bu yeni özelliği "geçen yılarda ben yapıyordum, nerelere gitmiştim" sorularınızı anında cevaplayabilecek ve bu yaz bir yerlere gidemediyseniz derin bir "ah" çekmenize de sebep olabilecek. Öte yandan, Google konum geçmişinizi harita ve takvim üzerinde görmek isterseniz  maps.google.com/locationhistory adresini ziyaret edebilirsiniz.

Google Maps'e Kapalı Yer Özelliği Geldi

Google Maps, Yol Üzerindeki Trafiğin Durumunu Raporlayacak

Google Maps ve YouTube Çevrimdışı Hizmet Vermeye Başlıyor

YORUMLAR