Google Maps'e Güvenip Yanlış Evi Yıktılar

Google Maps'e Güvenip Yanlış Evi Yıktılar

Amerika Birleşik Devletleri'nin Teksas eyaletinde ilginç bir olay yaşandı. Bir yıkım şirketi, adrese Google Maps üzerinden baktıkları için yanlış evi yıktı. Mağdur aileye ise belediye sahip çıktı.

Bugün ortaya çıkan haberlere göre; Billy L. Nabors isimli bir yıkım şirketi yanlış evi yıktı. Rowleks bölgesinde bir evi yıkmak için ev sahibi ile anlaşma yapan şirket, yıkım günü geldiğinde bölgeye hareket etti. Bu sırada evin tam adresini bilmedikleri için Google Maps kullanan çalışanlar, harita uygulamasının gösterdiği evin önüne geldi ve çalışmaya başladı. 

Bütün çalışanların atladığı tek ayrıntı ise adresdi. Google Maps'e çok güvenen çalışanlar, bütün işini bitirdikten sonra yanlış ortaya çıktı. Yanlışlıkla yıkılan evin sahibi Landy Diaz, "olayın şaşkınlığını üzerinden atamadığını ve yetkililerin böyle büyük bir hatayı nasıl yaptıklarına anlam veremediğini" söyledi. 

Yanlış yıkım kararının büyük bir hata olmadığını söyleyen yıkım şirketinin yetkilileri, daha ayrıntılı açıklama yapmaktan kaçındı. Evi yıkılan mağdur aileye ise Belediye Başkanı Brian Funderburk sahip çıkacak. 

Google Maps Android Sürümüne Sürüş Modu Özelliği Geliyor

Google Maps'in iOS Uygulaması Fiyat ve Saat Gösterimi İçin Güncellendi

Google Maps, Apple Maps'e Karşı iPhone'da Tam Bir Hezimete Uğradı

YORUMLAR