Google Maps'e Kapalı Yer Özelliği Geldi

Google Maps'e Kapalı Yer Özelliği Geldi

Google'dan Haritalar servisine mükemmel bir özellik geldi. Klasik harita uygulamalarından sıyrılıp bir farklılık yaratmak isteyen ünlü şirket, Google Maps'e eklediği kapalı yer özelliği ile gitmekte olduğumuz yer o an kapalıysa uyarı verecek. Küçük farklılıkların büyük önem taşıdığı bu dönemde getirilen bu yenilik kullanıcıları oldukça rahatlatacak gibi görünüyor.

Google'ın kullanıcı dostu yeniliklerine bir harika özellik daha eklendi. Bildiğimiz harita uygulamalarında bir noktadan diğer noktaya gitmemiz gerektiğinde varacağımız yerin ne durumda olduğunu bilmiyorduk. Düne kadar Google Maps içinde geçerli olan bu durum nihayet çözüme ulaştı. Artık kullanıcılar ulaşmak istedikleri noktayı uygulamada belirttiklerinde 'Hedefiniz siz ulaştığınızda kapalı olabilir.' uyarısıyla karşılaşacaklar. Gitmeye kararlıysanız da tahmini ulaşım süreniz hesaplanacak ve hedefinize doğru ilerlemeye devam edebileceksiniz.

Teknoloji devinin bu adımı özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için oldukça faydalı olacak gibi görünüyor. Harita uygulamaları arasındaki rekabetin hangi boyuta ulaşacağı ise merak konusu.

Google Maps'e ulaşmak için:

Twitter Artık Video ve GIF'leri Otomatik Olarak Oynatmaya Başladı

AMD Radeon Ekran Kartları Başka Bir Dünya Vaat Ediyor

YORUMLAR