Google Maps'in Son Versiyonuna Yeni Özellikler Eklendi

Google Maps'in Son Versiyonuna Yeni Özellikler Eklendi

Google Maps'in son versiyonu etkileyici güncellemeler ile birlikte geliştirilmeye devam ediyor. Yeni açıklanan güncelleme sayesinde artık Google Maps üzerinde tek bir sayfada gitmek istediğiniz birden çok mekanın rotasını görebileceksiniz.

Gitmek istediğiniz yeri seçtikten sonra ekranda beliren rotanız bozulmadan diğer gitmek istediğiniz yerleride eklemenizi sağlayan özellik oldukça kullanışlı ve yararlı. Dün blog üzerinden yapılan açıklamayla birlikte duyurulan güncelleme, şehir içi gezinimlerinde kullanmak için çok ideal.

Gitmek istediğiniz yerlerin rotalarının hepsini tek bir sayfa üzerinde gösterecek olan Google Maps, bunun yanında seçtiğiniz yer ve mekanların ufak resimlerini ekranın alt kısmına getiriyor. Ayrıca resimlerin üzerine geldiğinizde yer ve mekanlar ile ilgili küçük bilgiler de alabiliyorsunuz. Google Maps'i sıkça kullananları sevindirebilecek olan bu yeni özellik, Google Maps kullanmayan pek çok kulanıcıyıda kullanmaya teşvik edebilir.

Yeni çoklu rota gösterimi özelliği dışında gelecek etkinlikler özelliği de son güncelleme ile Google Maps'e eklenenler arasında. Gelecek etkinlikler özelliğini kullanarak, seçtiğiniz yer ve mekanda önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan etkinlikleri görebileceksiniz.

Yeni özellikler şuan sadece İngilizce kullanıcılar için Amerika üzerinde kullanılabilir durumda. Şuan test aşaması gibi düşünebileceğimiz bu yeni özellikler belirli aralıklarla tüm dünya üzerindeki kullanıcılar için aktif hale gelmeye başlayacak.

En İyi Ücretsiz Müzik Dinleme Servisi Spotify

YORUMLAR