Google Maps'te Büyük Yenilik!

Google Maps'te Büyük Yenilik!

Google Maps için yapılan yeni güncelleme ile birlikte uygulama ile yol bulma işi daha da kolaylaştı. Yol gösterme ve Street View özelliğini bir araya getiren Google, artık döneceğiniz noktaların fotoğraflarını da gösterecek. 

Stree View özelliği ile neredeyse her sokağı fotoğraflayan ve bunu Google Maps üzerinden sunan şirket, bu hizmetini yol tarifi ile birleştirme kararı aldı. Google Maps üzerinden başlatacağınız yeni yol yardımlarında, Street View görsellerini görebileceğiniz bir güncelleme yayınlayan Google, böylece yol bulma işini daha da kolaylaştırmış oldu. Şimdilik sadece Android sürümü için yayınlanan bu yenilikle birlikte, gideceğiniz noktalar Street View ile çekilmişse, döneceğiniz yerler ya da sapaklar küçük görsellerle size gösterilecek.

Güncellemeyi yapmanızla birlikte, gitmek istediğiniz noktaya varana kadar dönmeniz gereken yerlerin ve sapakların fotoğraflarını görmeniz de artık mümkün. Fakat işin kötü yanı bu özelliğin navigasyon özelliğinin dışında kullanılabiliyor olması. Yani bu uygulamayı kullanmak için öncelikle bir varış noktası seçip, ardından gideceğiniz yere kadar olan dönüşlerin resimlerini harekete geçmeden görmeniz gerekli. Yine de sürüş sırasında yanınızda bir yolcu varsa, telefonunuzu ona verip, görsel bilgilere böylece ulaşabilirsiniz. 

Hemen yukarıda gördüğünüz gibi varış noktanıza kadar fotoğrafları sıralayan Google, bunların üzerine tıklanmasıyla birlikte bütün görseli de gösteriyor. Böylece Street View'un 360 derecelik açısıyla tam anlamıyla nereden dönmeniz gerektiğini de görmüş oluyorsunuz. Bu özelliğin yakın zaman sonra iOS için de gelmesi beklenirken, uygulamanın en güncel halini hemen aşağıdaki bağlantıdan edinebilirsiniz. 

Google Maps'in Park Yeri Özelliği Kullanıma Açıldı

Google Maps Artık Yerel Yorumları da Çevirerek Yayınlayacak

YORUMLAR