Google, Materyal Tasarım Ödülünü Kazanan Uygulamalar Listesini Açıkladı

Google, Materyal Tasarım Ödülünü Kazanan Uygulamalar Listesini Açıkladı

Google 2016 Materyal Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu. Google,  Materyal Tasarım (Material Design) kullanılarak tasarlanmış uygulamalara ödül vermeye 2015 yılında başlamıştı. Artıkgelenekselleşmeye başlayan Materyal Tasarım Ödülleri bu yıl da açıklanarak kazananlar duyuruldu. 

Asana Uygulaması

5 farklı kategoride değerlendirilen materyal tasarıma sahip Android uygulamaları arasından sıyrılan ilk uygulama, işlevsel proje uygulamaları dalında Asana oldu. Google, Asana’nın bir den fazla fonksiyonunun materyal tasarımla işlevsel ve kullanıcı dostu olduğunu bundan dolayı dereceye girdiğini not etti.

Fabulous-Motivate Me! Uygulaması 

Fabulous-Motivate Me! Uygulaması sağlıklı yaşam ve bireysel motivasyon adına kullanıcıya olağan üstü bir arayüzle hizmet veriyor. Oldukça etkileyici grafikler ve materyal tasarım kavramını bir potada buluşturan bu uygulama da Materyal Tasarım ödülüne layık görüldü.

C Channel Uygulaması

Japonya’da günlük yaşam ipuçları sunan C Channel uygulaması da Materyal Tasarım Ödülleri seçmelerinde ödül alan bir uygulama oldu. Bu uygulama Japon kullanıcıların günlük yaşam bilgilerinde güncel ve faydalı bilgiler veriyor.

Kitchen Stories Uygulaması

Kitchen Stories konu mutfak ve yemek tarihi olduğunda oldukça ilgi çeken bir uygulama. Android akıllı telefon ve tabletlerinizi kullanarak en kolay yoldan yemek tariflerine ulaşabileceğiniz ücretsiz Kitchen Stoies, geniş tarif seçenekleri, yazılı ve videolu yemek tarifleriyle Yaşam kategorisinde Materyal Tasarım ödülünü kaptı.

Airbnb Uygulaması

Bir seyahat ve konaklama uygulaması olan Airbnb, bu kategoride tutarlılığıyla Materyal Tasarım ödülü alan yazılım oldu. Airbnb uygulaması için Google’ın aldığı not tutarlı, hızlı ve işlevine uygun tasarımıyla kullanıcı dostu olduğu oldu.

Google Daha Fazla Materyal Tasarım Sunmak İçin Pixate'i Satın Aldı

Google, Materyal Dizayna Sahip En İyi 17 Uygulamayı Seçti

YORUMLAR