Google, Materyal Tasarıma Sahip Saat Uygulamasını Android için Yayınladı

Google, Materyal Tasarıma Sahip Saat Uygulamasını Android için Yayınladı

Eğer Android cihazınızın dahili saat uygulamasından sıkıldıysanız size güzel bir haberimiz var. Google tarafından geliştirilmiş olan Google Clock adlı yeni saat uygulaması Android uygulama marketi Play Store üzerinde Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tablet sahiplerinin beğenisine sunuldu. Google'ın geliştirmiş olduğu Saat uygulamasının ilk bakışta tasarımıyla benzer uygulamalardan ayrıldığı söylenebilir. Google'ın Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle birlikte tanıttığı materyal tasarımın kullanıldığı Google Clock klasik saat işlevinin yanında kullanışlı ek özelliklere de sahip.

Google Clock'u bir alarmlı saat olarak da kullanabilmeniz mümkün. Google Clock üzerinde dilediğiniz saate alarmlar kuabiliyor ve bu alarmları otomatik olarak tekrarlayacak şekilde yapılandırabiliyorsunuz. Alarm seslerini değiştirebilirken alarm sırasında titreşimi açıp kapatabiliyorsunuz. Google Clock''un klasik bir alarmlı saatten farklı ise Android Wear desteğine sahip olması. Eğer bir akıllı Android saate sahipseniz alarmı saatinizi kullanarak erteleyebiliyor veya kapatabiliyorsunuz.

Google Clock içerisinde kronometre özelliği de yer alıyor. Uygulama ile kolay ve hızlı bir şekilde süre ölçebilmeniz mümkün. Eğer işiniz gereği farklı dünya saatlerini takip etmeniz gerekiyorsa Google Clock ile dilediğiniz şehri Dünya Saatleri bölümü altına kaydedebiliyor ve sonrasında bu saatlere pratik bir şekilde göz atabiliyorsunuz.

Google Clock'u Android 4.4 ve üst versiyonlarına sahip Android cihazlarınıza bu bağlantıyı kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

YORUMLAR