Google Mobil Siteler için Önerilenler Özelliğini Duyurdu

Google Mobil Siteler için Önerilenler Özelliğini Duyurdu

İki yıl önce Google I/O etkinliğinde tanıtıldığı günden beri Google tarafından geliştirilmeye devam edilen Google+ kullanıcı sayısını arttırıyor ve günden güne büyüyor olmasına rağmen Google tarafında Google+ ile ilgili neler yapılacağı veya Google+'ı ne için yaptıkları konusunda şüpheler var gibi görünüyor.

Başlangıç olarak büyük bir sosyal ağ istedikleri bir gerçek tamam ama daha sonra sahip oldukları bu sosyal ağ ile ne yapmayı planlıyorlar? Gerçekten büyük bir soru işareti.

Tüm bu sorunları ve soruları bir kenara bırakalım çünkü Google+ hala geliştirilmeye devam ediyor. Google tarafından duyurulan ve Google+'a yeni gelen öneriler özelliği sayesinde mobil web site sahipleri isterlerse sitelerine Google+ tabanlı bir önerilenler motoru ekleyebilecekler.

Gerçi bu yeni özelliğin en iyi şekilde çalışabilmesi için siteyi ziyaret eden kullanıcıların Google+ hesapları ile oturum açmış olmaları gerekiyor ama bu oturum açmayan kullanıcılar için özelliğin aktif olarak çalışmayacağı anlamına gelmiyor. Ayrıca Google ve Google+ tarafından hayata geçirilen önerilenler özelliği birçok web sitesi için ilgi çekici bir eklenti olabilir.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre önerilenler sistemi "Ziyaretçileriniz Google+ hesapları üzerinde oturum açmamış olsalar bile önerilenleri görebilirler. Ama eğer oturum açmış olurlarsa çevrelerinde bulunan ve çevresinde bulunan kullanıcılar tarafından +1'lenen içerikleri de ayrıca görüntüleyebilirler." şeklinde çalışacak.

Herhangi bir siteye bu özelliği eklemek oldukça kolay: yapmanız gereken sadece tek satırlık bir JavaScript kodunu sitenize eklemek. Facebook tarafından benzer bir özelliğin çok daha önce yapıldığı söylenirken bu noktada sanırım Facebook'un verileri birçok kullanıcı için Google'dan daha yararlı olacaktır.

Akıllı Telefon Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

YORUMLAR