Google, Mobil Web Geliştiricileri İçin Sertifika Programı Başlattı

Google, Mobil Web Geliştiricileri İçin Sertifika Programı Başlattı

Kodlama becerinize güveniyorsanız ve bu alandaki yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız, Google’ın sizin için güzel bir haberi var. Google, 99 dolar karşılığında mobil web geliştiricilerine sertifika programı sunacağını açıkladı.

Google, kodlama yeteneğini tüm dünyaya göstermek isteyen mobil geliştiricilere önemli bir fırsat sunuyor. Mobil web geliştiricilerine 99 dolar karşılığında sertifika programı başlatmaya hazırlanan Google, programı başarıyla geçen kişilere sertifikanın yanında özgeçmişlerine veya web sitelerine koyabilecekleri elektronik bir rozet de verecek.

Ayrıca, potansiyel işverenler, rozeti kazanan geliştiricileri belli bir havuzdan takip ederek, performansını ve özgeçmişini beğendikleri kişileri işe alabilecek.

Google’ın web geliştiriciler için başlattığı sertifika programının yöneticiliğini yapan Sarah Clark, “Başlattığımız yeni sertifika programı, tamamen pazarın taleplerine göre şekillendirildi. Mobil web geliştiriciler becerilerini test edebilecekleri gibi, yeni iş fırsatlarına da sahip olacaklar” dedi.

99 dolar maliyetli, ‘Mobil Web Uzmanı Sertifikasyon Programı’, mobil web geliştiricilerine sınava hazırlanmalarında yardımcı olması için bir çalışma kılavuzu sunuyor; daha sonra rozeti kazanmaları için üç hakları oluyor. Sınav, çevrimiçi gerçekleşecek ve zamana dayalı performans öncelikli kriter olacak. Ayrıca, katılımcıların çalışmalarını açıkladıkları bir çıkış mülakatını da tamamlamaları gerekecek.

Google son olarak, Android alanındaki kodlama becerilerini artırmak isteyen kullanıcılara 150 dolarlık sertifika programı sunmuştu.

Kodlama alanında kendinizi geliştirmek ve bu alanda para kazanmak istiyorsanız, Google’ın başlattığı sertifika programını kaçırmamanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Aşağıda bulunan videoyu izleyerek, Google'ın sertifika programı hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Google, Uzay Deneyimini Evinize Getiriyor

Google’dan Yenilenebilir Enerji Projesi

Google Robot Gazetecilere Yatırım Yaptı

YORUMLAR