Google Music Yenilendi, Daha Sanatsal Bir Görünüme Büründü

Google Music Yenilendi, Daha Sanatsal Bir Görünüme Büründü

Bundan birkaç ay önce materyal tasarıma geçen uygulamanın web sayfası Google Music güncellendi. Sayfa çok daha havalı ve çağdaş sanata yakın bir arayüze dönüştürüldü. 

Play.Google tasarımcıları özellikle müzik sayfalarının tasarımlarının kullanıcılara farklı bir duygu vermesini hedeflemiş. Daha önceki tasarımıyla arasında çok fazla radikal değişiklikler yapmadan sayfaları kullanıcı dostu yapmayı başarmaya çalışmışlar.

Aslında ilk bakıldığında biraz Google Plus sayfalarını andıran bir görünüme bürünen Play.Google.com eskiden kullandığı kare tasarımın yerine daireler yerleştirerek görüntüyü yumuşatmış. Müzik dinlerken sayfa değiştirmeyi de "player" sekmesini tarayıcıdan ayırmaya yarayan bir butonla çözmüş. Böylece müzik dinlerken sayfa değiştirdiğinizde müzik çalar kontrolünüz altında kalabiliyor.

Play.Google.com sayfaları klavyeden kontrol edilebilen yeni kısa yollara da kavuşturulmuş. Böylece ekranda istediğiniz bölümlere ve kontrollere zahmetsizce ulaşabilmek mümkün. Ekrana yerleştirilen pop-up pencereler, müzik dinlerken başka grup ve şarkıları izlemenize olanak da sağlayabiliyor.

Google’ın müzik portali Play.Google.com’a Türkiye’den erişim mümkün olmuyor, ülkemizden Google üyeliği şimdilik bu sistem üzerinde çalışmıyor. Google Music'in Spotify, Pandora gibi dev rakipleri var. Google bu rakiplerini aşabilmek için daha pek çok değişiklik yapacak gibi görünüyor.

Google'da Son Pişmanlık Fayda Etmiyor

Google, İki Yeni Chrome Erişim Eklentisi Daha Yayınladı

Google Yemek Siparişi ve Restoran Aramalarını Bir Araya Getirdi

YORUMLAR