Google, Nexus 6 Satışlarını Durdurdu

Google, Nexus 6 Satışlarını Durdurdu

Google Play Store üzerinde bir süredir indirimli fiyat ile satılan Google'ın geçen sene çıkarmış olduğu Nexus 6, artık Google Play mağazası üzerinden satın alınamıyor. Google'ın yeni telefon modelleri olan Nexus 6P ve Nexus 5X'in çıkması ile birlikte indirime giren ve kısa sürede tükenen stoklardan sonra Google Nexus 6'nın satışlarını durdurdu.

Ülkemizde zaten aktif olarak satış yapmayan Google Play Store üzerinden artık diğer ülkelerde yaşayan kullanıcılarda Nexus 6'yı satın alamayacaklar. Fakat her şeye rağmen hala Nexus 6 almak isteyen kişiler Amazon ve benzeri popüler online alışveriş mağazalarını kullanarak cihazı satın alabilirler.

Google Play Store üzerinde ürünler arasından bile kaldırılan Nexus 6, Google'ın ilk defa yüksek donanım ve yüksek fiyatlı piyasaya sunmuş olduğu cihazdı. Eğer bu cihazı almak istiyorsanız diğer firmaların da ellerindeki stoklardan bitmeden temin etmeye çalışmanız gerekiyor. 32 GB'lık cihaz Amazon üzerinde yaklaşık olarak 500 Dolara satılıyor. Tabi ülkemize girerken vergisini de ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Bir seneyi daha geride bırakan Google'ın yeni cihazları Nexus 6P ve 5X hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR