Google, Nexus 6 Yetiştiremiyor!

Google, Nexus 6 Yetiştiremiyor!

Google'ın saf Android işletim sistemi ile piyasaya sürdüğü Nexus sersisi akıllı telefonların en son çıkanı Nexus 6, önceki serilerine göre satış rekoları kırıyor. Google, yaptığı açıklama ile Nexus 6 için gösterilen talebi karşılayamadıklarını ve bu konuda büyük sorun yaşadıklarını belirtti.

Google'ın Motorola ile birlikte ürettiği Nexus 6, şu an için Google'ın amiral gemisi. Her yılın sonunda yeni Nexus'u çıkaran Google'ın bu alanda pazar payı düşük olmasına rağmen gittikçe hızlıbir şekilde büyüyor. Nedeni ise Nexus cihazların her sene büyük gelişim göstermeleri. Saf Android işletim sistemine sahip olduğu için hız ve performansı ile öne çıkan Nexus'ların fiyatıda tam tersine diğer rakiplerine göre düşük oluyordu. Tüm kullanıcıları düşünerek cihazın belirli özelliklerini düşük tutan Google, bu sene çıkardığı Nexus 6 için aynı yöntemi kullanmayarak pahalı diyebileceğimiz Nexus 6'yı çıkardı.

LG ile üretilen Nexus 4 ve Nexus 5'ler düşük fiyatları sayesinde hem ülkemizde hem de Dünya genelinde oldukça tutmuştu fakat genel olarak Android akıllı telefon piyasasından çok büyük bir pay alamadılar. Pek çok kişinin varlığından bile haberi olmadığı Nexus cihazların piyasaya yayılma süreçleri biraz sıkıntılı oluyor. Bunun nedeni Google'ın satacağından daha azını üreterek piyasaya giriş yapması. Böylece insanlar almak istediği halde bulamayınca, telefonun çok iyi olduğu ve çok fazla sattığı yönünde ikna oluyorlar. Bununla birlikte diğer tanıdıklarını da ikna ediyorlar. Sadece bir teori olan bu düşüncenin doğruluk payını merak etmiyor değilim fakat bir Nexus 4 ksahibi olarka cihazdan çok memnun olduğumu söyleyebilirim.

Piyasaya çıkmasına rağmen, ülkemizde hala satışa sunulmayan Nexus 6'nın ciddi talep sorunları çözüldükten sonra muhtemelen ülkemizde de satılmaya başlayacaktır.

Akıllı Telefonunuzu Polaroid Kameraya Çeviren Teknoloji: Prynt

YORUMLAR