Google Nexus Modellerine Android 5 Güncellemesi Ertelendi

Google Nexus Modellerine Android 5 Güncellemesi Ertelendi

Bu hafta içinde Android 5.0 Lollipop güncellemesini bekleyen Nexus kullanıcılarına kötü bir haberimiz var. Son rapora göre Nexus 4, 5, 7 ve 10'a bu hafta içinde beklenen Android 5 güncellemesi 12 Kasım tarihine alındı. Eğer bu modellerden birine sahipseniz Android'in son sürümü için bir hafta daha beklemeniz gerekiyor.

Google'ın bu son dakika ertelemesi, Android işletim sisteminin son sürümünde karşılaşılan ve ortaya çıkabilecek hataları gidermek amacıyla alınan bir karar. Özellikle Apple'ın iOS 8.0.1 güncellemesinden sonra yaşanan ve büyük ölçüde basına da yansıyan sorunların kendi başlarına da gelmesini istemeyen Google bu konuda temkinli davranarak kullanıcıları çok az daha bekleterek daha sabit bir servis sunmaya hazırlanıyor.

Bir başka olasılık olarak Google önümüzdeki hafta Nexus 6'nın çıkışıyla beraber de Android 5'i yayınlamak istiyor olabilir. Özellikle eski model cihazların yenilerinden önce güncellemeyi alıyor gibi görünmemesi Google'ın bu durumu değerlendirmesindeki sebep olabilir. Diğer türlü daha Nexus 6 çıkmadan Nexus 4 ve 5 Android Lollipop güncellemesini almış olacaktı.

Yavaş yavaş akıllı telefon üreticileri Android 5.0 güncellemesi alacak cihazlarının nasıl bir yol izleyeceğini açıklamaya başladılar. Bugün yayınlanan ASUS'un duyurusu üzerine örnek olarak ASUS'un akıllı telefon modelleri güncellemeyi 2015'in nisan ayında alacak. Diğer üretici firmalardan ise hala resmi açıklama bekleniyor.

Internet Explorer Artık Her İşletim Sisteminde Çalışacak

ASUS'un Akıllı Telefonlarına Android 5.0 Güncellemesi Nisanda Geliyor

YORUMLAR