Google, Nik Collection'a Desteğini Kesti

Google, Nik Collection'a Desteğini Kesti

Google, 2012 yılında ne kadar ödediğini açıklamadan satın aldığı fotoğraf düzenleme uygulaması Nik Collection için beklenmeyen bir açıklama yaptı ve uygulamaya artık destek vermeyeceğini açıkladı.

1996 yılında Kaliforniya'da kurulan Nik Software, o günden bu yana fotoğraf düzenleme ürünleri üzerine çalışıyordu. 2012 yılında Google tarafından satın alındıktan sonra 100 çalışanıyla birlikte şirket bünyesine dahil olan Nik Software, yıllardır yaptığı işi sürdürmüş ve Nik Collection'ı geliştirmeye devam etmişti. 500 dolara kadar yükselen satın alma fiyatı, en son 150 dolar seviyesine kadar düşen yazılım, geçtiğimiz aylarda ücretsiz hale getirilmişti. Bugün Google, bir başka açıklama daha yaparak, Nik Collection kullanıcılarını üzdü.

Google'ın resmi Nik Collection sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile ortaya çıkan bu detayda; "Ücretsiz olan Nik Collection, Mac OS X, Windows ve Adobe Phoshop ile uyumludur. Collection'ı güncelleme ya da yeni özellikler ekleme gibi bir planımız da bulunmamaktadır." şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklamadan hareketle Google'ın Nik Collection'a desteğini kestiğini ve artık programın yeni güncellemeler almayacağı, yerinde sayacağı söylendi. Yine de Nik Collection, halen ücretsiz olarak kullanılabilir halde.

Google 150 Dolarlık Nik Collection Fotoğraf İşleme Uygulamasını Ücretsiz Yaptı

YORUMLAR