Google Noel Baba’nın İzini Sürüyor

Google Noel Baba’nın İzini Sürüyor

Google yeni yılda yine insanları oyalayacak bir web uygulamayla huzurlarımızda. Google dünyada milyarlarca insanı takip ettiği yetmiyormuş gibi şimdi de Noel Baba’yı takip etmeyi kafasına koymuş.

Web üzerinden çalışan Santa Tracker  her gün yeni açılan seçeneklerle beğeni topluyor. Siteden yeni yılın gelmesine ne kadar kaldığını takip eden kullanıcılar, her gün yeni bir sürpriz ile karşılaşacaklar. Noel Baba’nın hayali kasabasına benzetilerek hazırlanmış olan web sitesi oldukça renkli ve eğlenceli tasarlanmış.

Hemen her gün komik videolar ve eğlenceli oyunların yer alacağı Google Santa Tracker, aynı zamanda çocuklar için eğitici özelliklere de sahip. Örneğin; sitede bulunan dünya küresi tıklandığı zaman tüm dünyada inanılan yeni yıl efsaneleri hakkında bilgi edinebiliyorsunuz. Her dilde Noel baba ilgili önemli terimlerin de öğrenildiği web sitesi çocuklar ve gençler için başlangıç seviyesinde Javascript dahi öğretiyor.

Google her geçen gün web sitesinde yeni bir özelliğin açılacağını ve bunların hem büyüklerin, hem de küçüklerin ilgisini çekecek özellikte eğlenceli, öğretici içerikler olacağını söylüyor. 

Google Drive güncellendi

YORUMLAR