Google Now ve OK Google Komutu Artık Çevrimdışı Hizmet Verebilecek

Google Now ve OK Google Komutu Artık Çevrimdışı Hizmet Verebilecek

Birçok akıllı telefonda kullanılan Google Now özelliği internet üzerinde pek çok soruya cevap bulabiliyor. Artık Google Now özelliklerini kullanmak için internete bağlı olmamıza gerek kalmıyor.

Google Now ve meşhur komutu “OK Google” artık çevrim dışı olarak akılı telefonun kontrolünde de kullanılabilecek. Akılı telefonların bazılarında yer alan sesli komutlarla telefonu kontrol edebilme özelliğini Google Now’da gerçekleştirebilecek.

Böylelikle daha önce komutlarımıza sadece internete bağlıyken cevap verebilen, ağırlıklı olarak arama motoruyla entegre çalışan Google Now, telefon kontrollerine de hükmedebilecek. Cihazla birebir dokunarak yapılması gereken bu tür basit işlemleri sesle gerçekleştirebilecek olan Google Now, gerekli anlarda parmaklarımızı kullanmadan telefon özelliklerinden yararlanma olanağı sağlayacak.

Telefonun sesini açıp kapama, kontaklardan isim arama, numara çevirme, ekranın parlaklığını ayarlama ya da bir oyunu çalıştırma gibi komutları "OK Google" diyerek yapabileceğiz. Google Now’ın çevrimdışı komut istem özelliği henüz yayınlanmadı. Ancak yaz sonuna kadar yapılacak bir güncellemeyle Android telefonlara gelmesi bekleniyor. 

Google Now, En Akıllı Sanal Asistan Seçildi

Google Now iOS İçin Yayınlandı

YORUMLAR