Google, Parkinson Hastaları İçin Cihazlar Üreten Lift Labs'i Satın Aldı

Google, Parkinson Hastaları İçin Cihazlar Üreten Lift Labs'i Satın Aldı

Google gün içerisinde yaptığı duyuru ile Parkinson hastaları için özel teknolojik cihazlar üreten Lift Labs'i satın aldığını duyurdu. Bildiğiniz üzere Parkinson Hastalığı nörolojik bir problem ve hastalarının yaşadığı en büyük problemlerden bir tanesi istemsiz titremeler. Bunun tamamen önüne geçmek değil ama en azından yaşantılarını daha kaliteli yaşamalarını sağlamak adına cihazlar üreten Lift Labs şirketi Google'a katılıyor.

Lift Labs'in şu ana kadar üretmiş olduğu en iyi ürün bir kaşık. Fakat sofralarda kullandığımız kaşıklara göre çok daha farklı ve özel bir teknolojik ürün. Parkinson hastalarının yaşadığı titremeleri en aza indirerek daha rahat yemek yemelerini sağlamaya çalışan bu kaşık titremeleri engelleyerek stabil durmayı sağlıyor.

Google sağlık alanında sadece Lift Labs'i satın almadı. Şirket Lift Labs ile birlikte genetik testler ve araştırmalar yapan 23andMe oluşumunu da yatırım yaptı. Yeni satın alınan oluşumlar Google X Lab isminin verildiği bilim çalışmaları yapan üniteye katılacaklar.

Google'ın yapacağı yeni satın alımlarla ilgili haberleri sizlerle paylaşamaya devam edeceğiz. Google'ın sağlık alanında yaptığı bu satın alımlar ile ilgili değerli görüşlerinizi altta bulunan yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Microsoft, Minecraft'ı 2 Milyar Dolara Satın Alacak

YORUMLAR