Google Phone 2016'nın Sonuna Doğru Gelebilir

Google Phone 2016'nın Sonuna Doğru Gelebilir

Android pazarına otoritesini kabul ettirmek isteyen Google'ın bu yılın sonuna doğru geminin başına geçeceği ve Google Phone'u piyasaya süreceği iddia edildi.

Apple, Samsung, HTC ve bilimum marka yıllardan beri kendi akıllı telefon serileriyle çıkmaya devam ediyor. Apple dendiğinde aklımıza nasıl iPhone geliyorsa, Samsung deyince de aklımıza Galaxy serisi geliyor. Google'a baktığımızda ise uzun yıllar LG ve Motorola gibi markalarla birlikte Nexus serisini çıkardı ve Android piyasasında kontrolü tam olarak elinde tutamadı. Buna bir son vermek isteyen teknoloji devi, 2016'nın sonuna doğru Android ekosistemine kendi adıyla hakim olmaya çalışacak.


Bu yılın başlarında Google CEO'su Sundar Pichai, Google Phone hakkında hiçbir ayrıntı vermedi ama "daha fazla yatırım" yapılacağının sinyallerini vermişti. Başka bir deyişle şirket, kendi akıllı telefon projesini başlatarak Google'ın donanım ve yazılımları üzerinde daha fazla kontrole sahip olacak. Motorola'nın eski CEO'su Rick Osterloh'un da Google bünyesine dahil edildiği düşünüldüğünde, birkaç ay sonra yeni bir amiral gemisiyle karşılaşabiliriz. Akıllı telefon pazarında Google Phone etkisi nasıl olacak hep beraber göreceğiz.

Yakın Zamanda Google Aile Doktorunuz Olabilir!

Samsung, Google Android ile Bağlarını Koparırsa Ne Olur?


YORUMLAR