Google Photo Sphere Camera iPhone İçin Yayınlandı

Google Photo Sphere Camera iPhone İçin Yayınlandı

Google Photo Sphere Camera uygulaması, Google'ın 360 derece fotoğraf çekimleri gerçekleştirmek için kullanıcılara sunduğu bir uygulama olarak ortaya çıktı ve sonunda iOS işletim sistemi için yayınlandı. Her ne kadar bu işleve sahip olan bir kaç uygulama son zamanlarda ortaya çıkmış olsa da Google Photo Sphere Camera'nın Google'ın diğer servisleri ile uyumlu olması onu biraz daha avantajlı hale getiriyor.

Uygulama çalışırken cihazınızın arka kamerasını ve jiroskopunu kullanıyor. Böylece iPhone'un hangi yöne dönük olduğunu ve açısını anlık olarak tespit edebiliyor ve fotoğraf çekim ekranını buna göre yönlendiriyor.

Her ne kadar çekim süreci bazen zorlayıcı olabilse bile elde edilen sonuçların çok iyi olduğunu belirtmeye gerek yok. Uygulamaya dair iki ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Çekiminizi gerçekleştirdikten sonra 360 derecelik fotoğrafınızı hem Google Maps üzerinde, hem de arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Google Maps üzerinde paylaşma işlevi sayesinde Google'ın hedefi haritaların çok daha interaktif ve ilginç olması. Bu sayede gezip gördüğünüz yerleri haritalar üzerinde 360 derecelik fotoğraflarla paylaşabilir, diğer kullanıcılara da yardımcı olabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

HTC Butterfly 2 duyuruldu

YORUMLAR