Google Photos'a Arşivleme Özelliği Geldi

Google Photos'a Arşivleme Özelliği Geldi

Instagram’ın arşivleme özelliğini sunmasının ardından, Google'da benzer bir adım attı. Google Photos uygulaması için de arşivleme özelliği geldi.

Google Photos uygulamasındaki arşivleme özelliği temel olarak Instagram’daki ile aynı şekilde fonksiyon gösteriyor. Uygulamada arşivlenmek istenen fotoğraf, uygulamanın “…” simgeli menüsünden “Arşivle” seçeneğini seçmek suretiyle arşive ekleniyor. Bu işlem yapıldığında arşivlenen öğe Fotoğraflar sekmesinden silinip arşiv dosyasına taşınıyor.

Arşivlenen fotoğraflar, Fotoğraflar sekmesinden silinmesine rağmen bağlı oldukları albümde yerini almaya devam edecek. Yani oluşturulan albümlerde bir karışıklık söz konusu olmayacak. Ayrıca bir fotoğraf, hem arşiv dosyasında hem de ana fotoğraflarda aranabilecek. Google Photos’a eklenen arşivleme özelliği ile temel olarak uygulamadaki fotoğrafları törpülemek ve yer açmak amaçlanıyor.

Ayrıca arşivlenen fotoğraflar, yine “…” menüsünden “Arşivden Çıkar” seçeneğiyle tekrardan ana fotoğraflar sekmesine taşınabiliyor. Bu özellik şu an için Android işletim sistemli cihazlara dağıtılıyor. Henüz bu özelliği göremeyen Android sahipleri yakın zaman içinde arşiv özelliğinin geleceğinden emin olabilirler. Bu arada, Google Photos’un iOS ve web sürümlerine arşivleme özelliğinin eklenip eklenmeyeceği konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

Google PhotoScan Baskılı Fotoğraflarınızı Yüksek Kaliteli Hale Getiriyor

Instagram’ın Yeni Özelliğiyle Fotoğraflarınızı Silmeyin, Arşivleyin

YORUMLAR