Google Pixel 3 İlk Kez Görüntülendi

Google Pixel 3

Yedi ay önce piyasaya sürülmesine rağmen hala en iyi telefonlar arasında yer alan Pixel 2 XL’nin ardından akıllı telefon konusundaki çalışmalarını sürdüren teknoloji devi Google’ın Pixel 3 üzerinde çalıştığı biliniyordu. Bugün yayınlanan yeni görselle birlikte Google Pixel 3’ün ilk görüntüleri ortaya çıkmış oldu.

Google Pixel 3 sızıntı

Google Pixel 3’ün kasasının üretildiği Çin’deki fabrikalarda çalışan biri tarafından Weibo üzerinden paylaşılan ve kısa bir süre sonra silinen görüntüler, bugün itibarıyla SlashLeaks isimli internet sitesi tarafından yayınlandı. Görüntülerde Pixel 3 ve Pixel 3 XL’ın tasarımına dair detaylar yer alırken, Pixel 3 XL’da çentikli tasarım kullanılması, dikkatlerden kaçmadı. Google I/O etkinliğinde Android işletim sisteminin yeni sürümüne dair detayları aktaran teknoloji devi, Android P ile birlikte çentik desteği üzerinde daha yoğun çalıştıklarını ifade ederek, yeni tasarımının ilk sinyallerini vermişti.  

Bugün ortaya çıkan görsellerde Pixel 3 XL’da çentikli tasarım kullanıldığı dikkati çekerken, her iki modelde de ön tarafta iki büyük kamera deliğine yer verildiği görüldü. İki büyük deliğin ön yüzde kullanılacak olan iki kameraya işaret ettiğinin altı çizilirken, diğer boşlukların ışık sensörü ve hoparlör için kullanılacağı belirtildi.